• BIST 100

  11064,80%0,37
 • DOLAR

  33,03% 0,65
 • EURO

  35,95% 0,40
 • GRAM ALTIN

  2559,28% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4095,92% 0,61

ABDULLAH N. ÜNSAL İLE İTTİFAK KRİZİNİ VE İPSALA'YI KONUŞTUK

Gazetemizde yaptığımız ‘İPSALA'DA İTTİFAK KRİZİ’ başlıklı haber sonrasında, İpsala’ya yaptığımız ziyarette sohbet talebimizi geri çevirmeyen İpsala Belediye Başkanı Sayın Abdullah Naci Ünsal’la, gündemi ve görev süresini

Yerel Siyaset 13.04.2022 18:44:55 0
ABDULLAH N. ÜNSAL İLE İTTİFAK KRİZİNİ VE İPSALA
Gazetemizde yaptığımız ‘İPSALA'DA İTTİFAK KRİZİ’ başlıklı haber sonrasında, İpsala’ya yaptığımız ziyarette sohbet talebimizi geri çevirmeyen İpsala Belediye Başkanı Sayın Abdullah Naci Ünsal’la, gündemi ve görev süresini değerlendirdik.
Ünsal; Pandemi ile sadece bir çok sevdiğimiz insanımızı değil hizmet programımızdan da 2 yılı kaybettik. Bu salgın tüm dünyada olduğu gibi İpsalamızda da her manada kayıplara neden oldu.
Hayata geçiremediğimiz projelerimizden biri olan Aromatik Tıbbi Bitkiler üretim sahaları ve beraberindeki katma değer yaratacak,istihdam yaratacak işlerimize en kısa sürede başlıyoruz.
 HABER: HAMZA YASA/ MERT SOYLU 
Edirne Olay Gazetesi: Sayın Başkan, Göreve geldiğiniz günden buyana neler yaptınız...Siz görevi devraldığınızda idiaa edildiği gibi İpsala ilçesinin alt yapı çalışmaları tamamen bitmişmiydi?
İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal: Biz geldiğimiz dönemde alt yapı çalışmaları
tamamlanmıştı ama üst yapı kötüydü. Üst yapı çalışmaları için hemen ihaleye çıktık. 65bin metre kare ile taş ihalesi yaptık. 26.5 TL + KDV metre karesine çok iyi bir  fiyata ihale aldık. Daha sonra 100 bin metre kere 30 TL +KDV ye ihaleye çıktık. Asıl bizim şansızlığımız yani asıl benim şansızlığım pandemi döneminin olmasıdır. Bu pandemiden dolayı doğru düzgün bir şey yapma şansımız da olmadı. Bu dönemde Tarla ihalelerinde aldığımız paralar çok iyiydi. Belediyenin eski borçlarının çoğunu kapadık. Özel sektöre hiç borcumuz yoktur. Devlet borçlarımızı da yapılandırdık.Sigorta borçlarını ödedik, vergi borçlarını hiç bırakmadık ve bunların hepsini bitirdik.
Edirne Olay Gazetesi: İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapmayı planladığınız bir Çiçekçilik projesi vardı.
İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal: Çiçekçilik projesi nedeniyle biz iki senedir pandemiden dolayı sıkıntı içerisindeyiz.İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile beraber bu işi biraz daha büyütmeyi düşünüyorduk. İktidar kanadında İBB’nin de önünü kesmek için muhazam bir çaba var. İBB’de Ağaç AŞ’nin kendiyle mücadelesi daha ağır vaziyetedir. Hükümetimizle sıkıntıları olmasından dolay daha rahat hareket edemiyorlar. Bizde sistemimizi değiştirdik.
İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal: Tıbbi Aromatik Bitkiler üreteceğiz.Yağ sıkım tesisi yapacağız.
Bizde yönümüzü Tıbbi Aromatik Bitkiler üretimine cevirdik. Tıbbi Aromatik Bitkiler üreteceğiz ve Yağ sıkım tesisi yapacağız. Bu işe döndük. Tarlaları hazırlamaya çalışıyoruz.Yağmurlar bizi etkiledi ama 10 gün içerisinde ekime başlayacağız.Bundan sonra üzümsü bitkilerin yetiştirilmesi konusunda çalışmalar var. Aronyak, antioksiden bitkileri yetiştirecek. Tıbbi bitkiler üzerinde ilerletmeye çalışıyoruz.Şeker hastalarının kullandığı şeker otu var. Antalya bölgesinde yetişiyor. Bu ürün vücada daha uygun. Tadı normal pancar şekerinden 4 kat daha fazladır.
Edirne Olay Gazetesi: Yollarda son durum nedir?  İlçenizin arayollarındaki çalışmalarınız nezaman bitecek?
İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal: Daha önce 29,5 TL+KDV;ye aldığımız 100 bin metre
Kare taşın 50 bin metre karesini yaptık ama bu ekonomik kriz patlak verince 50 bin metre karesini karşı taraf yapmak istemiyor. Devletin verdiği farklarda yetmiyor, yetmeyince de adamlar çalışmasak size ceza ödesek, daha ucuza gelecek, bu şekilde daha ağır olacak diyorlar. Böyle işi bitirirse 2.5 milyon TL zarar ediyorlar ama işi terk edip cezaya razı olsalar 500 Bin TL ceza kesseler daha iyi diyorlar.
Edirne Olay Gazetesi: Çare var mı?
Abdullah Naci Ünsal:Biz şimdi yeniden ihaleye çıktık. Çare olarak devlet bir kaç açıklama yaptı. İşi
%15 ‘e kadar yaptıklari zaman feshetme oluyormuş ama bu işi %50’ye kadar çıkarırsa devletimiz firmalar faydalanabilir. 100 bin metre kare döşenseydi  65 bin metre metre kare daha vardı... Biz bu 65 bin metre kareyi ihaleye açtık. Bu işe maliyetinin iki katına çıktı. Yaklaşık bu iş 4.5 milyona bulacak. Kalan 50 bin metre kareyi de son seneye bitireceğiz.
Edirne Olay Gazetesi:Kaynak durumunuz ne?
Abdullah Naci Ünsal:Bunu söylemek isterim ki, bu işleri biriktirdiğimiz paralarla yani kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz.Biz paramızı çarçur etmiyoruz.Kredi kullanmaya daçalışıyoruz.Talepte bulunuyoruz ama muhalefet partisi olduğumuz için bizle itibar etmiyorlar.
Edirne Olay Gazetesi:Meydan düzenleme işinize geleceğiz ama önce mahallelerin çevre düzenlemesini nasıl ve ne zaman yapacaksınız?
Abdullah Naci Ünsal: Çiçekçilik işini başlattığımız zaman da bu çevre düzenlemeside başlayacak. Sera sistemi de kurmak zorundayız.Normal mevsimlik dediğimiz çiçeklerimiz var. İlk bahar çiçeği Hercai gibi olanlardan fideleyip parkların yanlarına dikeceğiz. Bir yandan da park çalışmalarına başladık. Buket Yapı Kooperatif evlerinin orada olan bir arazi vardı. Şimdiye kadar kimse oraya niyetlenmedi. Belki parkı değiştiririz de bina yaparız diye ama bizim öyle bir derdimiz olmadı. Hemen oraya park yapma çalışmalarına başladık.Parkta oyun alanları, basketbol sahası, fıtnes alanı ve kamelya olacak. Bu park diğer parklardan farklı olacak. Çevresini bodur ağaçlarla çevreleyeceğiz. Bizim parklarımız genelde çıplak parklar olduğu için çıplak parkın anlamı olmuyor. İnsanlar öğlen saatinde de gelip oturmalıdır.O parkında sistemi de çok konsept olacak.
Edirne Olay Gazetesi: Edirne Belediyesi ile ortaklaşa yaptığınız meydan porojeniz olduğunu duyuyoruz bu konuda neler söyleyeceksiniz ve tabii ki diğer projeler nasıl gidiyor.
Abdullah Naci Ünsal: Bozkurt Mahallesi’nde bulunan ve ovaya bakan ayyıldızın olduğu yere T eras bahçeleri şeklinde bir proje düşünüyoruz. Dolgu yapmadan, ağacı yok etmeden kazıklar üstüne seyir terası yapmak istiyoruz. Caddeye de arnavut kaldırımlar yapıp insanların yürüyebileceği yer yapmakistiyoruz. Edirne Belediyesi ile payzaj için görüştük. İBB ile projelendirme konusunda bize yardımcı olacaklarını söylediler.Bunlar bir sene öncesinden olacak şeylerdi ama pandemiden dolayı kıpırdayamadık. Pandemi gerçekten insanlar için çok kötü bir dönemdi. Bu dönemde çok önemli değerlerimiz olan Nadir Gültekin, Tarık Kalpakoğlu, Av.Mehmet Ali Önder gibi insanları kaybettik. Pandemi şakası bile yapılamayacak bir durum.İnsanlar hayat akışında bazı şeyleri unutuyor ama danışmak için birimi aradığınızda bulamıyorsunuz.
Edirne Olay Gazetesi: Edirne Belediyesi ile beraber ortak meydan projeniz var. Meydan projesi Halk
Eğitim Merkezi ile Banka ATM’lerini kapsadığı yere kadar mı olacak?
Abdullah Naci Ünsal: Evet, bahsettiğiniz alanı kapsıyor. Atatürk büstünün bulunduğu alanı değiştirmek istiyoruz. Önünde nerede daha rahat tören yapılabilir, arkası daha nasıl güzel görünebilir. Meydan daha proje aşamasında. Parkları aynı şekilde bırakacağız ama Fransız tarzı bir modele yani insanların daha rahat oturduğu, insanların çekinmediği, çimenin bol olduğu ve tören yapılacaksa daha rahat yapılacağı bir yer istiyoruz. Burada parkları da çift olarak düşünüyoruz. Burada parklarda daha yemyeşil olarak düşünüyoruz.
Edirne Olay Gazetesi: Sera ve bitki çalışmaları üzerinde duruyorsunuz... Bu durum istihdam kapısıda olacak mı?
Abdullah Naci Ünsal: Evet, istihdam kapısı olacak. Bu işler beden gücü ile yapılacak işlerdir. En basit örneği, tahminen 10 dönümlük parseller halinde 60-70 dönümlük yer ekilmesi lazım. Mevsimlik işçi olarak çalıştıracağımız ve şirket üzerinde olacaklarda var. Ziraat Mühendisi, Peyzaj Mimarı, tarla işlerini takip edecek kişilere büyük kapasite oluşacak. İstihdam etme şansımız çok yüksek olacak.
Edirne Olay Gazetesi: Şimdi gelelim gündemdeki en önemli konuya...Nisan ayı meclis toplantınızda encümen seçimleri vardı. Millet İttifakı ortağınız CHP’li üyelerin iddiaya göre Encümen seçimlerinde Ak Parti’yi desteklediği söyleniyor.
Abdullah Naci Ünsal: Seçilmiş 9 meclis üyemin hangisi gelirse gelsin çok rahat çalışırım. Çünkü benim hiç bir şekilde bu partili diye bir sıkıntım yok. Ben herkesle çalışırım.Çalışmaktan da yüksünmem, darılmam. Benim vereceğim dosyalarda ben bugüne kadar zaten meclisten önce toplanırdık...AK Parti meclis üyeleride gelirdi. Ben çıkarır evrağı verir, gelin bakın derim.Bazen siyasi kaygıdan dolayı AKPartililer ret cevabı verebilir. Bu doğrudur,doğaldır. Bir siyasi hareker var. İpsala’nın faydasına bir şeyi red edeceklerine inanmıyorum.Bunun altından benim bir çıkarım yok. Bunu kabul edeceksek hepberaber İpsala için edeceğiz ama etmeselerde bunun bedelini İpsala sıkıntısını yaşayacak. O yüzden açık ve şeffaf yönetim uygularım.Arkadaşlarda biraz alınmışlar. 3 yıldan bu yana Erhan Küçük ve Gürel Kale encümen üyeliği görevini yapıyorlar...Yapacağımız seçim için bir gün önce aradım, toplantı yapalımdedim. Belki değişiklik istersiniz. Biz bu değişikliği yaparken de, Gürel bey, herhalde yanlış anladı. Bu değişikliği yaparken iki kişiyi İYİ Parti’den yapalım demedik. Belki Volkan Korkmaz’da ister dedik. Gürel Kale’de bana 15 – 20 gün öncesinden adayım dedi. Gel kendi aramızda bir toplantı yapalım. Bir ortak karar verelim. Dedim... Fakat onlar bize gelmedi.
Edirne Olay Gazetesi: Türkiye’de ilk oldu galiba CHP’li üyelerin AK Parti üyelerine encümen
seçimlerinde desteklemesi.
Abdullah Naci Ünsal: Daha önce Erdek’te AK Partili üyelerin CHP’ye destek verdiğini duydum ama
burada bu ilk kez gördüm.
Edirne Olay Gazetesi: Secim öncesinde CHP’ye mecliste en rahat çalışacağım arkadaşlar bunladır diye bu iki arkadaşı sizin tavsiye ettiğiniz söyleniyor.
Abdullah Naci Ünsal: Doğru ama ‘Cumhuriyet Halk Partisi şu arkadaşları yazacaksın’ demediler. Ben bunu her yerde anlatıyorum diye CHP yönetimi bana kızıyor... Seçimden önceki son gün beni Recep Gürkan, aradı. Senden ricam 1,3,5’e şu arkadaşları yaz’ dedi. Bende kalan yerleri doldurdum.
Edirne Olay Gazetesi:Mahsuru yoksa bize Recep Gürkan’ın verdiği isimleri sırasına göre söyler misiniz?
Abdullah Naci Ünsal: Tabi ki benim için hiç bir sakınca yok...Recep bey bana 1.Ali Tetik, 3. Mahmut Kiraz, 5.Ahmet Türenli’nin isimlerini verdi bende Gürel Kale’yi kontejana yazıp araları doldurup Saat 10:00’da listeleri kendilerine gönderdim...Bana saat 13:00 de burada kan uyuşmazlığı var dedikleri ve yeni isim vermediler. Bende listedeki ismlerden listemi yaptım...Daha sonraki gelişmeleri biiyorsunuz durum ortada.
Edirne Olay Gazetesi: CHP’lilere göre Abdullah Naci Ünsal’ın bu birliktelikte tut elimi demedi hep ver enlide dedi noktasındalar... Sizin onlara biraz soğuk davrandığınız söyleniyor. Bu iddiaa doğrumu?
Abdullah Naci Ünsal: Böyle bir şey yok. CHP’li kavramını ayıralım.Bence CHP de şöyle bir sıkıntı var. CHP’nin büyük çoğunluğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emirlerine uyuyor. Açılan parti haline gelmeye çalışıyor ama bir grupta eski zihniyetini bırakamıyor. İlla ufak olsun, bizim olsun, bizden olsun mantığı ile çalışan bir grupta var. Mutlaka bu her partide var. Bizim kızdığımız tarafta bana gelip benden bir şey istediklerinde geri döndükleri hiç olmadı. Yeni ilçe binalarının açılışına tatlı ile gittiğim için bir CHP’li arkadaş  partisinden istifa etti.
Edirne Olay Gazetesi:İttifak ruhuna tam olarak uygun davrandığınızı düşünüyormusunuz?
Abdullah Naci Ünsal: Bu güne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ne uzak kalma taraftarı hiç olamdım. Ben ittifak ruhuna en fazla uyanlardan biriyim. Hiçbir zaman için benden bir şey istemediler. Mutlaka ki benim de yanlışlarım olabilir. Bunu ben kabul eden bir insanım. Ben herkese danışarak iş yaparım. Danışmadan da iş yapmam . En çok her şeyi ben biliyorum diye hiçbir zaman çıkmadım ve hayatım boyuncada böyle davranmadım. İnsanlarında böyle biraz daha yakın olmalarını isterdim. Aramızda bir anlaşmazlık, koordinasyon eksikliği de olabilir ama bundan sonra ittifak ruhunu kaybetmek lüksümüz yok. Türkiye’nin bu konjektüründe bizim iç kavgalarımız yüzünden hayallerini kaybetmesine müsaade etmemiz mümkün değil. İki kişinin hesabına göre davranması bizi asla ittifak ruhundan uzaklaştıramaz. Biz bunu her zaman söylüyoruz. Ağzımız kanarsa kızılcık şerbeti içtik deriz. Sesimizi çıkarmaya çalışırız. Mümkün olduğu kadarda ittifak ruhunu kaybedemeyiz. Kaybettiğimiz zaman zaten Türkiye’yi kaybedeceğiz.Bu işin artık şakası kalmadı. İnsanların ne kadar eziyet çektiğini, zorlandığını görüyoruz. Biz kendi hesaplarımız yüzünden ittifak ruhunu dağıtarak bir neslin hayallerini yok edemeyiz.
Edirne Olay Gazetesi:Bu durumda oluşan kırgınlıkları bertaraf etmek için elinizi uzatıp tut elimi diyerek yaraları saracakmısınız? Bir beraberlik toplantısı düşünüyormusunuz?
Abdullah Naci Ünsal: Yakın bir zamanda bu konuyu Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti meclis üyeleri ile beraber değerlendirme ve istişare toplantısı yaopacağızdır. Ondan sonrada yol ve tavır çizeceğiz. Yol ve tavır asla ittifak dışında olma ihtimali yoktur.Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener bu konuda çok büyük tavizler vererek, göğüs gererek mücadele veriyorlar. Onlar o mücadeleyi verirken biz burada ufak tefek bir iki arkadaşımızın sıkıntılı durumları olup bizim üstümüze gelerek bu ittifakı bozmalarına  asla izin veremeyiz.
Edirne Olay Gazetesi: Sayın başkan çokdoyurucu bir sohbet oldu bizi kırmayıp sorularımız açıklıkla cecvapladığınız için teşekkür ederiz.
 

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

EKONOMİ VE SICAK ULUS PAZARINI VURDU

TÜRKİYE GENÇLER KÜREK ŞAMPİYONASI ÖN ELEMELERİ BAŞLADI.

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDAN KIRKPINAR TEKLİFİ

YENİ MAHSUL SÜPÜRGE TELİ BORSA’DA

HEM KARATE HEM DE AİKİDO DA TERFİ!

TÜRK-İŞ HAZİRAN AYI AÇLIK SINIRINI 18.978,77 TL OLARAK AÇIKLADI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

ÖZGÜR ÖZEL'DEN IŞIKLARI KAPAYIP AÇMA TALEBİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

İPSALA EL YAPIMI ÇİKOLATA VE EL YAPIMI DERİ ÇANTALARI BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

PROTOKOL ER MEYDANI'NDA

664'ÜNCÜ KIRKPINAR AĞALIK İHALESİ YAPILDI

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL EDİRNE'DE

KIRKPINAR'DA ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR BELLİ OLDU.

BAŞPEHLİVANLARDAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK DESTEK

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ SELİM AK'IN YENİ MARİFETİ!

KIRKPINAR ER MEYDANI SARAYİÇİ DIŞINA MI ÇIKIYOR?

KIRKPINAR OLİMPİYATI RESMEN  BAŞLADI.

KIRKPINAR AĞASINA BÜYÜK KARŞILAMA

İPSALA SPOR MİDİ KIZLAR VOLEYBOL TAKIMI EDİRNE FİNALLERİ’NDE

KIRKPINARIN MİNİK GÜREŞÇİSİ

Yükleniyor

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

BAŞPEHLİVANLARIN MEZUNİYET GURURU

EDİRNE LİSESİ 167. DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ MEZUN ETTİ!

EDİRNE EĞİTİM-SEN’DEN YENİ MÜFREDAT PROTESTOSU!

ŞİİR VE RESİM DALINDA İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ'DE LALAPAŞA'DAN ÇIKTI.

İPSALA KARAAĞAÇ KÖYÜNDE YAŞAYAN ENİS ERGİN, TÜRKİYE 4' ÜNCÜSÜ, DÜNYA 10'UNCUSU.

SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANI ORMANKIRAN'IN BABA ACISI

BATI TRAKYA VE BALKANLARDAKİ EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE!

EDİRNELİ TUĞÇE KIBRIS’TA EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN MODELİ SEÇİLDİ

ÖZTÜRK'TEN EN ANLAMLI KUTLAMA

İŞ İNSANI SERDAR YALÇINER'İN OĞLU MEHMET CAN YALÇINER EVLENDİ

GENCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

MÜDAVİM RESTORAN SAHİBİ CÜNEYT ERGİNLER VEFAT ETTİ

ABDÜLHAMİT İRİŞ;'İSTANBUL'UN FETHİ EDİRNE'DEN BAŞLAR!'

EDİRNE'NİN EN YAŞLI KEDİSİ TARÇIN 19 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

EDİRNE ROMAN GENÇLİK DERNEĞİ ROMACTED ÇOCUK EVİNİ AÇIYOR

EDİRNE'Lİ BİSİKLETLİLERİN SESSİZ SÜRÜŞ ETKİNLİĞİ (RIDE OF SILENCE)

İPSALA LİSESİ 1979/ 6 FEN MEZUNLARI 45'İNCİ KEZ BULUŞTULAR

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY’İN ÖLÜM HABERİ CİĞERLERİMİZİ YAKTI

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY,İN ACI GÜNÜ

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

KEŞFETTİĞİNİZ BU GENÇ DEĞERİ  BAŞOĞLU'NUN İNSAFINA TERK ETMEYİN VALİ BEY!

AİLEMİZİN ACI GÜNÜ

GAZETELERİ YAŞATMA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

BAYRAM ÖNCESİ BÜYÜK FACİA

OTOPARKTA SİLAHLI ÇATIŞMA

SOSYETE MANAVI AYDOĞAN

KOMSER

Her İnsan Bir Hikâye“TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY ”İÇİMİZDEN BİRİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16