• BIST 100

  11064,80%0,37
 • DOLAR

  33,03% 0,65
 • EURO

  35,95% 0,40
 • GRAM ALTIN

  2559,28% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4095,92% 0,61

MUSTAFA İRİŞ; “BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ BİN YILLIK PARLAK MEDENİYET DEĞERLERİMİZİN ÜZERİNE İNŞA ETMELİYİZ.”

-Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş Partisinin Edirne İl Başkanlığı Binasında yaptığı basın toplantısında Gündemi değerlendirdi. İriş; “Ülkemiz 12 yıldan bu yana yeni Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan Ba

Yerel Siyaset 4.09.2014 17:11:41 0
MUSTAFA İRİŞ; “BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ BİN YILLIK PARLAK MEDENİYET DEĞERLERİMİZİN ÜZERİNE İNŞA ETMELİYİZ.”

MUSTAFA İRİŞ; “BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ BİN YILLIK PARLAK MEDENİYET DEĞERLERİMİZİN ÜZERİNE İNŞA ETMELİYİZ.”

-Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş Partisinin Edirne İl Başkanlığı Binasında yaptığı basın toplantısında Gündemi değerlendirdi. İriş; “Ülkemiz 12 yıldan bu yana yeni Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan Başbakanlığında yönetildi. Acısıyla tatlısıyla bir 12 yıl geride kaldı. 12 yıl gibi uzunca bir sürede tabii ki iyi işler de yapılmıştır. Memleketin, milletin hayrına yapılan işler için teşekkür ederiz. Son 6 aydır başlayan, cemaat medyasının muhalefeti hariç, 12 yıldan beri bu işler,  basın ve medyada, evrile çevrile halka her şey tozpembe gösterilmiştir. Bu itibarla müsaade ederseniz ekranlardan değil de Milli Görüş açısından manzara nedir, halkın gerçekleri nedir? Bir göz atalım.” Dedi.

-“2014 yılı, 1.nci 6 ayında kredi borcunu ödeyemeyenlerin sayısı 650 bindir. Yine 2003’de 9 milyon olan icra dosyası sayısı 2013’de 22 milyona ulaşmıştır. Sonuçta zengin daha zengin, fakir daha fakir oluyor.” Diyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş; “12 yıl süren bu dönemde; ekonomide borca dayalı, faizci vahşi kapitalizm daha da kökleşmiştir. Memura, İşçiye %3 mü artış yapalım, %5 mi derken devletimiz,  12 yılda tam 600 milyar TL faiz ödemiştir. 12 yılda toplam borç 232 milyar dolardan 600 milyar dolara ulaşmıştır. Bu borçlanmanın sebebi çok açıktır. Mesela; 2013’te Dış Ticaret Açığı 100 Milyar Dolar,  Cari açık 65 milyar dolar,  denk bütçe yapılamaması, yani bütçe açığı 18,5 milyar TL’dir.”dedi.

-“2002 – 2014 yılları arasında uyuşturucuya yönelik operasyonlarda 180 bin olaya müdahale edilmiş ve 360 bin şüpheli yakalanmış. Gözaltına alınanlarda %55 oranında artış olmuş. 2002 yılında 60 bin olan tutuklu ve hükümlü sayısı 2014’te 154 bine ulaşmış.” Bunları ben demiyorum, Şanlıurfa AKP Milletvekili 2002-2014 AKP döneminde toplumsal manevi tahribatın boyutlarını bu sözlerle gözler önüne seriyor…” diyen İriş;

-“Komşularımızla sıfır sorun söylemi slogandan öteye gidemedi. SIRF sorun oldu. Maalesef sadece Suriye’de yaşananlar ibretlik işlerdir. Ağabeylik yapıp ateşi söndüreceğimize benzin döktük. Koca ülke yangın yerine döndü. Ülkemiz mülteci kampı haline geldi. Irak, Mısır, Libya, Filistin… Bütün bu bölge perişan oldu. Dış Politika karnemiz ortada.” Dedi.

“Yapmakta olduğumuz bu toplantının ülkemiz ve insanımız için hayırlı, faydalı bir çalışma olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” Diyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş 04.09.2014 Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında şöyle dedi;

Ülke olarak Önemli bir zaman diliminde bulunuyoruz;

•             Ülkemizde yeni bir Cumhurbaşkanı seçildi.

•             Bu seçim sonunda boşalan Başbakanlık görevine yeni bir isim getirildi.

•             Diğer taraftan geleceğimizin teminatı, gözbebeğimiz milyonlarca yavrumuz, gencimiz yeni bir öğretim yılına başlıyor.

Saadet Partisi olarak yeni seçilen Cumhurbaşkanına ve Başbakan’a ülke hizmetlerinde en hayırlı başarılar diliyoruz.  Yeni öğretim yılına başlayacak bütün yavrularımıza, genç kardeşlerimize de zihin açıklığı, sağlık ve başarılar diliyoruz.

Ülkemiz 12 yıl yeni Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan Başbakanlığında yönetildi. Acısıyla tatlısıyla bir 12 yıl geride kaldı. Bu 12 yılı 12 dakikada özetlemek gerekirse; önce 12 yıl gibi uzunca bir sürede tabii ki iyi işler de yapılmıştır. Memleketin, milletin hayrına yapılan işler için teşekkür ederiz. 12 yıldan beri bu işler,  basın ve medyada, evrile çevrile halka gösterilmiştir. Son 6 aydır başlayan, cemaat medyasının muhalefeti hariç, her şey tozpembe gösterilmiştir. Bu itibarla müsaade ederseniz ekranlardan değil de Milli Görüş açısından manzara nedir, halkın gerçekleri nedir? Bir göz atalım.

SONUÇTA ZENGİN DAHA ZENGİN, FAKİR DAHA FAKİR OLUYOR.

-Bu dönemde, ekonomide borca dayalı, faizci vahşi kapitalizm daha da kökleşmiştir. Memura, İşçiye %3 mü artış yapalım, %5 mi derken devletimiz,  12 yılda tam 600 milyar TL faiz ödemiştir. 12 yılda toplam borç 232 milyar dolardan 600 milyar dolara ulaşmıştır. Bu borçlanmanın sebebi çok açıktır. Mesela; 2013’te Dış Ticaret Açığı 100 Milyar Dolar,  Cari açık 65 milyar dolar,  denk bütçe yapılamaması, yani bütçe açığı 18,5 milyar TL’dir.

(Algı Yönetimi- IMF/ İhracat-İthalat )

 Kısaca arz etmeye çalıştığım makro rakamların vatandaşımıza faturası ağır olmuştur. Acısı, yarası büyük olmuştur. Yani bu fatura, fakirlik olarak, işsizlik olarak borç girdabında çırpınmak olarak yansımıştır.

2014 yılı, 1.nci 6 ayında kredi borcunu ödeyemeyenlerin sayısı 650 bindir.

Yine 2003’de 9 milyon olan icra dosyası sayısı 2013’de 22 milyona ulaşmıştır.

 DIŞ POLİTİKA KARNEMİZ ORTADA.

Kıymetli basın mensupları; Dış Politikada; sanıyorum çok söze hacet yok. Komşularımızla sıfır sorun söylemi slogandan öteye gidemedi. SIRF sorun oldu. Maalesef bağımsız dış politika uygulayamadık. Sadece Suriye’de yaşananlar ibretlik işlerdir. Vizelerin kaldırıldığı, ortak hükümet toplantılarının yapıldığı bu komşumuz ile her şey bir anda alabora oldu. Ağabeylik yapıp ateşi söndüreceğimize benzin döktük. Koca ülke yangın yerine döndü. Ülkemiz mülteci kampı haline geldi. Irak, Mısır, Libya, Filistin… Bütün bu bölge perişan oldu. Dış Politika karnemiz ortada.

YENİ BİR ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR.

Yeni bir öğretim yılı başlıyor. Ana babalar bir yandan Eğitim masraflarını düşünürken, diğer yandan hızla yayılan uyuşturucu/Bonzai belası derin endişelere sevk ediyor.  Materyalist eğitim, tüketim çılgınlığı, zevkçi yaşam toplumu tahrip ediyor. 12 yılda gelinen nokta korkunç!

Şanlıurfa AKP Milletvekili 2002-2014 AKP döneminde toplumsal manevi tahribatın boyutlarını şu sözlerle gözler önüne seriyor; “2002 – 2014 yılları arasında uyuşturucuya yönelik operasyonlarda 180 bin olaya müdahale edilmiş ve 360 bin şüpheli yakalanmış. Gözaltına alınanlarda %55 oranında artış olmuş. 2002 yılında 60 bin olan tutuklu ve hükümlü sayısı 2014’te 154 bine ulaşmış.

YENİ HÜKÜMET PROGRAMINI ÖNCE DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKAMLIDIR.

Yeni hükümet kuruldu. Programını açıkladı. Görülüyor ki, ‘Yeni Türkiye’ sloganıyla açıklanan programın hedefinde ne ‘Büyük Türkiye’, ‘ne Lider Ülke Türkiye, ne de ‘Güçlü Türkiye’ var. Hükümet programında, “Hedefimiz cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünü AB Üyeliği ile taçlandırmaktır” cümlesi adeta programın özeti gibiydi. Bir başka yerinde ise, “Türkiye, her zaman Avrupa’nın üzerinde yükseldiği evrensel değerlerin arkasında olmuştur ve olmaya devam edecektir” deniliyor. Avrupa’nın evrensel değerleri nasıl bir şeydir. Başbakanlık görevini üstlenmiş bir kimsenin bilmemesi mümkün mü?

1.Dünya Savaşı sonrasında milletimize ‘Sevr’ haritasını dayatan kim? Kıbrıs’ta soykırıma maruz kalan insanlarımızı kurtarmak için yaptığımız müdahaleye ambargolarla cevap veren kim? Azerbaycan’da Ermenilerin yaptığı toplu katliamlara seyirci kalan kim? Bosna’da 250 bin Müslüman’ın şehit edilmesini görmezden gelen kim?  Afrika’yı bir baştan bir başa sefalete mahkûm eden kabile kavgalarını körükleyen kim? Mübarek Ramazan’ı, Bayram’ı Filistin halkına, Gazzelilere zehir eden, taş üstüne taş bırakmayan Siyonist İsrail’e her türlü desteği veren kim?

BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ BİN YILLIK PARLAK MEDENİYET DEĞERLERİMİZİN ÜZERİNE İNŞA ETMELİYİZ.

Batmakta olan AB gemisine binmeye mecbur muyuz? Bin yıllık parlak medeniyet değerlerimizin üzerine niçin “Yeniden Büyük Türkiye” yi inşa etme çalışmalarını yapmayalım?

Bu mübarek ülke bizlere şehitlerin emanetidir. Milletimizin inancını, tarihini; değerlerini temsil eden Milli Görüş mensupları olarak “Yeniden Büyük Türkiye” ve adil temellere dayalı “Yeni Bir Dünya” hedefimiz mutlaka gerçekleşecektir. Bu hedefin gerçekleşmesi için bütün gücümüzle, canla başla çalışıyoruz.

 


ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

EKONOMİ VE SICAK ULUS PAZARINI VURDU

TÜRKİYE GENÇLER KÜREK ŞAMPİYONASI ÖN ELEMELERİ BAŞLADI.

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDAN KIRKPINAR TEKLİFİ

YENİ MAHSUL SÜPÜRGE TELİ BORSA’DA

HEM KARATE HEM DE AİKİDO DA TERFİ!

TÜRK-İŞ HAZİRAN AYI AÇLIK SINIRINI 18.978,77 TL OLARAK AÇIKLADI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

ÖZGÜR ÖZEL'DEN IŞIKLARI KAPAYIP AÇMA TALEBİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

İPSALA EL YAPIMI ÇİKOLATA VE EL YAPIMI DERİ ÇANTALARI BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

PROTOKOL ER MEYDANI'NDA

664'ÜNCÜ KIRKPINAR AĞALIK İHALESİ YAPILDI

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL EDİRNE'DE

KIRKPINAR'DA ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR BELLİ OLDU.

BAŞPEHLİVANLARDAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK DESTEK

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ SELİM AK'IN YENİ MARİFETİ!

KIRKPINAR ER MEYDANI SARAYİÇİ DIŞINA MI ÇIKIYOR?

KIRKPINAR OLİMPİYATI RESMEN  BAŞLADI.

KIRKPINAR AĞASINA BÜYÜK KARŞILAMA

İPSALA SPOR MİDİ KIZLAR VOLEYBOL TAKIMI EDİRNE FİNALLERİ’NDE

KIRKPINARIN MİNİK GÜREŞÇİSİ

Yükleniyor

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

BAŞPEHLİVANLARIN MEZUNİYET GURURU

EDİRNE LİSESİ 167. DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ MEZUN ETTİ!

EDİRNE EĞİTİM-SEN’DEN YENİ MÜFREDAT PROTESTOSU!

ŞİİR VE RESİM DALINDA İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ'DE LALAPAŞA'DAN ÇIKTI.

İPSALA KARAAĞAÇ KÖYÜNDE YAŞAYAN ENİS ERGİN, TÜRKİYE 4' ÜNCÜSÜ, DÜNYA 10'UNCUSU.

SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANI ORMANKIRAN'IN BABA ACISI

BATI TRAKYA VE BALKANLARDAKİ EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE!

EDİRNELİ TUĞÇE KIBRIS’TA EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN MODELİ SEÇİLDİ

ÖZTÜRK'TEN EN ANLAMLI KUTLAMA

İŞ İNSANI SERDAR YALÇINER'İN OĞLU MEHMET CAN YALÇINER EVLENDİ

GENCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

MÜDAVİM RESTORAN SAHİBİ CÜNEYT ERGİNLER VEFAT ETTİ

ABDÜLHAMİT İRİŞ;'İSTANBUL'UN FETHİ EDİRNE'DEN BAŞLAR!'

EDİRNE'NİN EN YAŞLI KEDİSİ TARÇIN 19 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

EDİRNE ROMAN GENÇLİK DERNEĞİ ROMACTED ÇOCUK EVİNİ AÇIYOR

EDİRNE'Lİ BİSİKLETLİLERİN SESSİZ SÜRÜŞ ETKİNLİĞİ (RIDE OF SILENCE)

İPSALA LİSESİ 1979/ 6 FEN MEZUNLARI 45'İNCİ KEZ BULUŞTULAR

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY’İN ÖLÜM HABERİ CİĞERLERİMİZİ YAKTI

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY,İN ACI GÜNÜ

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

KEŞFETTİĞİNİZ BU GENÇ DEĞERİ  BAŞOĞLU'NUN İNSAFINA TERK ETMEYİN VALİ BEY!

AİLEMİZİN ACI GÜNÜ

GAZETELERİ YAŞATMA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

BAYRAM ÖNCESİ BÜYÜK FACİA

OTOPARKTA SİLAHLI ÇATIŞMA

SOSYETE MANAVI AYDOĞAN

KOMSER

Her İnsan Bir Hikâye“TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY ”İÇİMİZDEN BİRİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16