Sedefçi; Verdi veriştirdi...

Ahmet Erdoğan'a; Edirne halkına zarar veriyorsun...

Sedefçi; Verdi veriştirdi...

Ahmet Erdoğan'a; Edirne halkına zarar veriyorsun...

Sedefçi; Verdi veriştirdi...
26 Ağustos 2009 - 18:19

Sedefçi; Verdi veriştirdi...

Ahmet Erdoğan'a; Edirne halkına zarar veriyorsun...

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, TREDAŞ Genel Müdürü Ahmet Erdoğan'ın elektrik kesintilerinde siyasi davrandığını iddia etti. Sedefçi ayrıca borcun ödenmesi için 36 ay taksitlendirme talebinde bulunduklarını söyledi. Sedefçi; "Ahmet Erdoğan; Edirne halkına zarar veriyorsun. Turiste zarar veriyorsun. Bir de, ‘siyasi değilim' diyorsun."

Sedefçi, belediyenin elektriklerinin kesik olması nedeniyle bir kişinin araya girerek Ahmet Erdoğan'ı aradığını belirterek, "Elektriklerin biran önce açılması için Ahmet Erdoğan'ı arayan kişiye genel müdür, (daha yazıyı Ankara'ya göndermedik. Evraklar hazırlanıyor isterseniz biraz daha uzatayım) demiş. Böyle bir şey olabilir mi, memur bir insana bu yakışır mı" dedi.

Ahmet Erdoğan'ın siyasi davrandığını öne süren Sedefçi, "Trafoların kira bedelini ödemeleri için mahkemeye başvuracağız. İyi niyetli tavrımız bitmiştir. AK Partili borçlu belediyelerin elektriği kesilmezken, sadece CHP'li belediyelerin elektriği kesilmektedir.

TREDAŞ'ın belediyeye ait alanlardaki trafolarını mühürlediklerini hatırlatan Başkan Sedefçi, mühürlenen trafoların 30 adedinin hepsinin belediyeye ait olduğunu söyledi. Bunlardan 15'inin tapularının kendilerinde olduğunu diğerlerinin ise tapu kayıtlarının çıkarılması için tapu dairesinden talepte bulunduklarını kaydeden Başkan Sedefçi, "Ahmet bey, kamuoyuna yanlış bilgiler vererek, kamuoyunu yanıltıyor. Belediye Parseline yapılan yapılar kaçaktır. Bunların izinleri yok" diye konuştu.

Sit bölgesinde koruma kurulunun kararı olduğunu ve trafoların yeraltına alınması konusunda TREDAŞ'ı uyardıklarını dile getiren Sedefçi, "Savcılık gerekeni yapmalıdır. Ayrıca, bu trafolar sağlık açısından zararlı. Kent merkezi dışına yapılması talebinde bulunacağız" diyerek

TREDAŞ Genel Müdürü Ahmet Erdoğan'ın bir açıklamasında "TREDAŞ bir kamu kuruluşudur" açıklamasına da sinirlendiği gözlerden kaçmayan Başkan Sedefçi, "Be Ahmet Bey, Edirne Belediyesi'nin elektriğini kesiyorsun, Edirne Belediyesi nedir? Kamu kuruluşu. Halka hizmet eden bir kurum. Aymazlık yapıyorsun. Biz borcumuzu inkâr etmiyoruz. Gel mahsuplaşalım diyoruz. Yanaşmıyorsun. ‘Encümen kararı var' diyorsun. Encümen kararları 1 yıl geçerlidir bu konudaki. Biz ne zaman karar almışız. 2006-2007 yılları için. Ahmet Erdoğan Edirne halkına zarar veriyorsun. Turiste zarar veriyorsun. Bir de, ‘siyasi değilim' diyorsun Benim düşüncem, Ahmet Erdoğan siyaset yapmaktadır. Bürokrat olmasına rağmen.  Ama Edirne halkı kendisine cevap verecektir" diyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu.    

 Su paralarını vermeyenlere;

 "Tahsilât için gerekirse suları dahi keseceğim"

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, belediye olarak 5-6 milyon TL civarında halkın su borcu olduğunu hatırlatarak, "Tahsilât yapmakta zorlanıyoruz. Ticari yerlerden tahsilât için haciz işlemi başlattım. Gerekirse en son çare olarak suları dahi keseceğim" dedi.

Başkan Hamdi Sedefçi, yaptığı basın toplantısında, su faturalarını tahsil etmek amacıyla şuana kadar hep iyi niyetli davrandıklarını hatırlatarak, "Nisan ayından itibaren ödeme emri çıkardık. Borçları taksitlendirmeye dahi razıydık. Ama yine ödemeye kimsenin niyeti yok. İlk önce tahsilâta ticari yerlerden başladık. İcra kanalıyla borcuna karşılık mallarına el koyacağım" dedi.

Su borcunu ödeyenlerin namuslu borcuna sadık kişiler olduğunu ifade eden Sedefçi, "Ödemeyenler art niyetli kişilerdir. Bizde belediye olarak çok zor durumdayız. Su tahsilâtlarını yaptığımız takdirde biraz olsun rahatlayacağız" dedi.

Gerekirse Suları Dahi Keseceğim

Sedefçi, şuana kadar iyi niyetli yaklaşımlara rağmen halen suların ödenmemesi belediye olarak kendilerini zor duruma düşürdüğünü belirterek, "Ticari yerlerde icra işlemi yaptıracağım. Meskenler de de gerekirse suyu keseceğim" dedi.

Çöplük için;

Hiç para harcamadan Çöp imha tesisi yaptıracağız...

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, çöplük konusunda yerin belirlendiğini istimlâk yapılacağını ÇED raporunun alınacağını anlatarak, "Belediyeden bir kuruş para çıkmadan çöp imha tesisi yaptıracağız" dedi.

Sedefçi, Edirne Valisi Mustafa Büyük'ün çöplük konusunda kendilerine çok katkıları olduğunu hatırlatarak, "Amacımız çöp gömme tesisi kurmak değil çünkü ileride yine sıkıntı yaşayabiliriz. Benim amacım belediyenin cebinden hiç para çıkmadan bu işi bitirmek. Çöp imha tesisi için 2 grup bize başvuruda bulundu. Amaçları çöpleri yakarak enerji elde etmek. Bizim içinde çok uygun bir proje bu. 2010 yılının ortalarına doğru çöplük konusunda ilerleme kaydedeceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

Sedefçi, çöplük sorunun kendilerinin de biran önce çözümlenmesini istediklerini anlatarak, "Biz yaparsak 2-3 milyon TL para harcamamız lazım" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum