AĞZI OLAN KONUŞUYOR AMA VATANDAŞ NE DİYORSA O!
Hamza Yasa

Hamza Yasa

AĞZI OLAN KONUŞUYOR AMA VATANDAŞ NE DİYORSA O!

11 Nisan 2019 - 20:53

AĞZI OLAN KONUŞUYOR AMA VATANDAŞ NE DİYORSA O!

31-10-2018 ve 24-11-2018 tarihli Edirne Olay Gazetsindeki köşe yazılarımda secimlerden yaklaşık 5 ay önce 16 seçim bölgesinde yaptığımız araştırmalarda, vatandaşların 2019 yerel seçimlerinden beklentileri konusundaki tespitlerimi yazıp yayımlamıştım...Vee  birçok siyasi parti temsilcisinden acımasız eleştiriler almıştım. O yazılarımda özetle şöyle yazmıştım;

31.10.2018......“Vatandaş yoğunluklu olarak değişimden yana beklenti içerisinde... Hemde her seçim bölgesinde...Belediye başkanlarından değilse bile,yanındakilerin,yakın cevresindekilerin değişiminden yana!

Siyasette bir aylık süre  çok uzun bir süre (!) Bu sürede yakın cevresindekileri değiştirenlerin... Değiştirebilenlerin...Yada değiştirmeyenlerin akibeti ne olur  onu hep birlikte yaşayıp göreceğiz...

Ben şimdi yarısından çoğu(!) partilerince birdaha aday gösterilmeyecek olan mevcut belediye başkanlarına ne desem boş ...Ama hepsi şunu iyi bilsinler ki; Edirnenin tüm seçim bölgelerinde vatandaşların ilk şikayetleri, mevcut belediye başkanlarından değil(!) İlk şikayetler belediye başkanlarının en yakınınlarındakilerden!

Kendilerine  naçizane tavsiyem: Önce çevrelerine baksınlar.(birşey göremiyorlarsa) Sonra kendilerine baksınlar. Yine birşey göremiyorlarsa...Seçmenlerine sorsunlar diyesim var ama geç kalmış olmalarından korkarım!  

24.11.2018.......BİZE GÖRE AN İTİBARIYLA(!) YEREL SEÇİMLERE MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARIYLA GİDİLİRSE(!) SEÇİM KAYBEDECEK BÖLGELER:

ENEZ...ESETCE...BEĞENDİK...KEŞAN...MERİÇ...SUBAŞI...SÜLOĞLU...LALAPAŞA,

31 Mart 2019 ( Subaşı ve Süloğlu hariç hepsi seçimleri kaybetti!)

24.11.2018.......SIKINTILI SEÇİM BÖLGELERİ:

İPSALA...MACIRKÖY...KÜPLÜ...KIRCASALİH...HAVSA,

31 Mart 2019 ( Kırcasalih hariç hepisi seçimleri kaybetti!)

24.11.2018.......YEREL SEÇİMLERE MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARIYLA GİDİLİRSE(!) SEÇİM KAZANACAK BÖLGELER:

YENİ KARPUZLU...UZUNKÖPRÜ...EDİRNE.

31 Mart 2019 (Hepsi seçimleri kazandı!)

Tespitlerimi, tavsiyelerimi ve sonuçları yorumsuz sizlerle paylaşıyorum.

Siyasi partiler; Keşan, Uzunköprü, Beğendik,Kırcasalih’te mevcut belediye başkanlarını değiştirerek seçimlere girdiler.

Keşan,Macırköy, Beğendik,İpsala,Esetce, Enez,Meriç, Küplü,Havsa, Lalapaşa’da seçimleri mevcut başkanlar ve mevcut başkanların partileriseçimleri kaybettiler ve bu seçim bölgelerinde  belediye başkanşlıkları partiler arasında el değiştirdiler!

Y. Karpuzlu ve Edirne  aynı adaylarla, Uzunköprü aynı partinin değişik adayı ile yeniden kazandılar.

Yani sözün özü: Ağzı olan konuşuyor ama vatandaş ne diyorsa o oluyor!

Seçimlerin hayırlı olması dileği ile hepinize  sağlık, sevgi, huzur, mutluluk, başarı,bolluk, barış ve muhabbet dolu günler diliyorum...Hamza Yasa

YORUMLAR

  • 0 Yorum