BAŞKAN; ŞEFFAFLIK TAMAMDA PERFORMANS ÖLCÜMÜ BİRAZ ZOR!
Hamza Yasa

Hamza Yasa

BAŞKAN; ŞEFFAFLIK TAMAMDA PERFORMANS ÖLCÜMÜ BİRAZ ZOR!

22 Mayıs 2019 - 16:11

BAŞKAN; ŞEFFAFLIK TAMAMDA PERFORMANS ÖLCÜMÜ BİRAZ ZOR!
              Dün(21 mayıs 2019 çarşamba)Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Düzenlendiği Basın Toplantısında yaptığı açıklamalarda özetle; "halka açık hesap verme toplantılarına bu dönemde 6 ayda bir yapmaya devam edeceğiz. Bütün Belediye Meclis toplantılarımız sosyal medya ve yerel tv den canlı yayınlayacağız ve şeffaflık sözümüze istinaden belediye bütçesini Bagımsız Dış Denetim Firmalarına düzenli aralıklarla denetleteceğiz." dedikten sonra "Bu çalışmaların içerisinde ben dahil tüm personelin performans değerlendirmesi de yapılacak." dedi.
Başkan Gürkan'ın açıklamalarını can kulağı ile dinlerken aklıma iki şey takıldı. Biri Şeffaflık, diğeri ise Performans ölcümü!
 Şeffaflık dediğinde benim aklıma öncelikli olarak belediyede görev yapan seçilmiş , atanmış üst düzey yöneticilerle, başkana çok yakın çalışma arkadaşlarının mal varlıklarıyla ilgili yapıla spekilasyonlar ve halkımızın bu konudaki merakı geldi! 
Seçimlerden önce Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Edirne Tv de çıktığı canlı yayın proğramında kendinden emin bir şekilde mal beyanıyla ilgili net açıklamalar yapmıştı.Lakin gelin görün ki Belediye ve İl Genel Meclisi Üyelerinden tek bir açıklama gelmemişti. Memur ama siyasi areneya yön veren(!) üst düzey yöneticiler zaten sadece Edirne'de değil ülke genelinde bu işten yırtmış durumdalar!
 Konumuz Edirne Belediyesi ya, mesela; Belediye Başkan Yardımcılarından seçilmiş Selcuk Çakır ile Atanmış Hakan İşcan (yada hepsi)ve başkanın en yakınındaki şöförü Olkan Bayır, örnek olamak adına mal varlıklarını Edirne kamuoyu ile paylaşırlar mı? Bence paylaşırlar. Her üç'ünün de Edirne halkından saklayacakları neleri olabilir ki? Sonra Selcuk beyin Edirne'de bir, iki evi, biraz tarlası tezeği olsa...Hakan beyin Tekirdağ'da babadan kalma tarlaları, Edirne bir evi, Ankara'da bir, iki evi ,sekiz,on dönüm arsası olsa, Olkan beyin Edirne'de bir, iki evi , bir, iki de taksi plakası olsa  kimene değil mi? Her üç'ü de Şeffaflık adına böyle bir çıkış yapsalar ve seçilmiş ,atanmış herkese örnek olsalar fena mı olur!
           İkinci konu ise  Performans değerlendirmeleri:
Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın performans değerlendirmesini 31 Mart'ta halkımız Gürkan'ı yeniden secerek şimdilik yapmış oldu.Başkan tamamda diğer personelin performans değerlendirmeleri biraz zor olacak gibi gözüküyor.Nasıl mı? Mesela araştırma şirketi Hakan beyin performansını kime soracak? S.T ye mi? yoksa R.G ye mi? Ü.Z yi pazarcılar odasına mı,yoksa S.B yemi sormak lazım...Yada R.G, B.B ve B.E yi mesela C.G ye mi soracaklar? Yada kaç personel için F.P den performans değerlendirmesi isteyecekler? Dedim ya belediye'de performans değerlendirmesi öyle kolay kolay yapılamaz...Hepsi bir yana performans değerlendirmesi yapalım derken sözde izinli olupta işe gelmeyenler, ne bileyim başka işlerde çalışıp belediyeden maaş alanlar çıkar mı ortaya...Yoktur ya, tut ki gözden kaçan bir kaç kişi çıkarsa maazallah  Gizli Görevlerden sorumlu başkan yardımcısı bile bu işin altında kalır...Neyse Gizli Görevlerden sorumlu başkan yardımcısı altında mı kalır yoksa üstüne mi çıkar onu zaman gösterecek.. Lakin şimdilik durum böyle bence.


              
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum