BU GÜN NE BİLİYORSAM, NE DİYORSAM YAZAYIM DEDİM
Hamza Yasa

Hamza Yasa

BU GÜN NE BİLİYORSAM, NE DİYORSAM YAZAYIM DEDİM

24 Kasım 2018 - 12:11

BU GÜN NE BİLİYORSAM, NE DİYORSAM YAZAYIM DEDİM

Hep diyorum ya “gazeteci ben biliyordum, ben söylediydim demiyecek, yazacak!” işte ben bu gün (24.11.2018 Cumartesi) tamda o noktadayım.Ne biliyorsam, ne diyorsam yazayım dedim.

Bu gün “sepeti koluna herkes kendi yoluna” diyerek, Cumhur İttifakını grup toplantısında AK Partililerin çoşkulu  alkışlarıyla bitiren,  AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde yapacağı görkemli programda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahceli ile geçtiğimiz günlerde yaptıkları toplantıda, daha önce karşılıklı söyledikleri hakarete varan sözleri bir kenara koyarak yeniden canlandırdıkları ‘görünen’ Cumhur İttifakının(!) 40 ildeki adaylarını açıklayacak.

Peki bundan biz Edirnelilere ne? Derseniz hah işte bu yazıyıda tam o sebepten yazıyorum. Sırf ‘Dediydim...Biliyordum...’ Durumuna düşmemek için.

Görünen o ki, bu sabah itibarıyla, yeniden onarılan Cumhur İttifakının aday adaylarından...İktidarın gücünü kişisel beklentiler ile hocalarına vakf eden AK Parti il teşkilatından bir ses çıkmadığına göre...Bu gün Haliç Kongre Merkezinde açıklanacak listede Edirne adayının adı yok... Yok ama Edirne kamuoyunda en çok konuşulan; Bilgin Özbaş, Emre Alp,  Koray Uymaz, Şemsettin Emir  ve Mehmet Müezzinoğlu’un dışında bir süpriz aday ismi açıklanırsa kimse  şa şır ma sın!  

Öteyandan, Edirnemizde an itibarıyla adaylığı kesinleşmiş gibi  görünenler varsada; partilerince adaylığı açıklanmış hiç bir aday yok!  Ozaman biz Edirne’mizin 16 seçim bölgesinin merakla beklenen aday kim olacak sorusu yerine, tamamı yeniden aday olmak için var gücüyle çalışan, mevcut belediye başkanlarının son durum değerlendirmelerini yapalım.

 Yapalım derken, bizim ne anket firmamız var, nede ulusal anket firmalarının, Edirne de yaptığı söylenen sözde anketlerden  bize sonuç sızdıracak elemanımız var! Bizim kırk yıllık tecrübelerimiz, dostluklarımız ve piyasa deneyimle rimizle yaptığımız  araştırmalarla ortaya koyduğumuz iddialarımız dışında bir bağlantımız yok.

BİZE GÖRE AN İTİBARIYLA(!)

YEREL SEÇİMLERE MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARIYLA GİDİLİRSE(!) SEÇİM KAYBEDECEK BÖLGELER:

ENEZ...ESETCE...BEĞENDİK...KEŞAN...MERİÇ...SUBAŞI...SÜLOĞLU...LALAPAŞA,

SIKINTILI SEÇİM BÖLGELERİ:

İPSALA...MACIRKÖY...KÜPLÜ...KIRCASALİH...HAVSA,

YEREL SEÇİMLERE MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARIYLA GİDİLİRSE(!) SEÇİM KAZANACAK BÖLGELER:

YENİ KARPUZLU...UZUNKÖPRÜ...EDİRNE.

Şimdilik bu kadar...Daha sonra fırsat buldukca 15 gündür her yerde konuştuğum bu iddialarımın bizce sebeplerini tek tek yazacağım.

Bilvesile; BAŞ ÖĞRETMENİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BAŞTA OLMAK ÜZERE,ONUN VE SİLAH ARKADAŞLARININ KURDUĞU LAİK DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN DEĞERLERİNİ KORUYAN VE YENİ NESİLLERE AKTARAN SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN MANEVİ HUZURUNDA SAYGIYLA EĞİLİP YAŞAYAN TÜM ÖĞRETMENLERİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM.

YORUMLAR

  • 0 Yorum