DÜNYADAKİ İYİLİK MELEKLERİ; “HEMŞİRELER”
Hamza Yasa

Hamza Yasa

DÜNYADAKİ İYİLİK MELEKLERİ; “HEMŞİRELER”

14 Mayıs 2017 - 00:10

DÜNYADAKİ İYİLİK MELEKLERİ; “HEMŞİRELER”

Zaman zaman cennetten çıkıp evrende gezinen cennetin iyilik meleklerine; baş melek asla dünyaya gitmeyeceksiniz demiş. Çünkü orası Allahın en sevdiği varlık olan insanların. Orası onlara ait!

Cennetin iyilik meleklerinin topluca çıktıkları böyle bir gezide, yolları dünyanın çok yakınından geçtiği bir gün, en genç iyilik meleği, uzun zamandır çok merak ettiği dünyaya bu kadar yaklaşmışken, “kimseye görünmeden bakayım, nasıl olsa cennetin iyilik meleklerine yolda tekrar yetişirim” diyerek gizlice dünyaya inmiş.

Cennet kadar güzel olan bu gezegene, girmelerinin neden yasak olduğunu düşünerek, Dünyada dolaşmaya başlayan genç iyilik meleği, gördükleri karşısında bir anda şaşkına dönmüş. Dünya gezegeninin sahibi olan insanlar; dalgınlıktan, şaşkınlıktan, hırstan, ihtirastan, yaşlılıktan, doğal nedenlerden ve birçok sebepten birbirlerine zarar veriyorlar.

Allahın en sevdiği varlıklar olan insanların, hastalıklar, kazalar, savaşlar, ihmaller, doğal sebepler ve bunlar gibi binlerce nedenle kendi kendilerini yok etmeye gayret etmeleri yüzünden; bakıma, tedaviye ve ilgiye, her şeyden çokta; anne şefkatiyle kendilerine, sabırla yardım edecek bir yardımcıya şiddetle ihtiyaçları olduğunu görmüş.

Bu eksikliği gören cennetin en genç iyilik meleği, bu durum karşısında arkadaşlarına yetişmeyi unutup, büyük bir sabır ve şefkat ile insanoğluna anca kız kardeşlerinin yapabileceği bakım ve tedavi hizmetlerini sevgi ile yapmaya başlamış...

Öte yandan gezilerine devam eden cennetin iyilik melekleri, en genç üyelerinin yokluğunu fark edip, büyük bir telaşla onu aramaya koyulmuşlar. Orası senin burası benim evreni dolaşırken önlerine çıkan yasak diyar dünyaya da bi bakalım demişler.

Biraz korku, biraz merak, birazda telaşla başlamışlar gezmeye. Cennet kadar güzel dünyada. .. Hem arkadaşlarını arıyor emde Allahın ensevdiği varlıklar için yarattığı dünyayı hayran hayran seyrediyorlarmış.

Birden, onlarda en genç iyilik meleğinin gördüğü o kötü manzaraları görmeye başlamışlar. Dünyada ilerledikçe yardıma muhtaç, tedaviye muhtaç, sevgiye, şefkate muhtaç insanların çokluğu onlarında dikkatini çekmeye başlamış.

Telaş ve hayretle dünyada dolaşırken, birden arkadaşlarını fark eden cennetin iyilik melekleri, onu almak ve bir an önce cennete dönmek için yanına gittiklerinde; insanoğluna sabır, şefkat ve bilgi ile yardım edip tedavilerine çalışan en genç iyilik meleğinin, insanlara bir kız kardeş gibi yardım ettiğini görürler.

Onun bu sevgi dolu, şefkat dolu çalışmaları karşısında, dayanamayıp onlarda insanlara yardım etmeye başlamışlar.

Aradan ne kadar zaman geçti bilinmez... Geri dönmeyen cennetin iyilik meleklerini aramaya başlayan baş melek, en sonunda yasak yer dünyaya uğramış. Birde ne görsün, cennetin bütün iyilik melekleri insanlara yardım ediyor.

Karşılarında baş meleği gören cennetin iyilik melekleri, hep birlikte, burada yardıma ve tedaviye muhtaç o kadar çok insan var ki, biz artık cennete dönmek istemiyoruz. Demişler!

Cennetin iyilik meleklerinin bu güzel dilekleri karşısında çaresiz kalan baş meleğe, Allah elçilerini göndermiş ve iyilik meleklerinin dünyada kalabileceğini müjdeleniş...

Derler ki cennetin bütün iyilik melekleri; o gün bu gündür, HEMŞİRE olarak, dünyada insanlara bir nefes kadar yakın, sevgi ve şefkatle, bir kız kardeş gibi hizmet etmektedirler. Hemşireler gününüz kutlu olsun sevgili kız kardeşler... 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum