VALİ BEY, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ, KENDİ İŞYERİNİZ OLSA O...
Hamza Yasa

Hamza Yasa

VALİ BEY, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ, KENDİ İŞYERİNİZ OLSA O BİNAYI YİNE TAMİR EDERMİYDİNİZ?

02 Temmuz 2015 - 19:59

VALİ BEY, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ,

 KENDİ İŞYERİNİZ OLSA 

O BİNAYI YİNE TAMİR EDERMİYDİNİZ?

Edirne İl Genel Meclisi, Temmuz ayı oturumlarına Özel İdare Ana Hizmet Binası Bahçesinde ki Eski Misafirhanesinde ( İstanbul AYDIN Üniversitesi*** Depreme Dayanıklılık Testlerine göre yıkılması gerekir raporu olan bina!!!) Vali Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Birlik Genel Başkanı ve Ak Parti İl Başkanı Rafet Sezen, CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt ve MHP İl Başkanı Hakan Özkan ile bazı daire müdürlerinin katılımıyla başladı.

Çoğunluğu CHP li İl Genel Meclis Üyelerinden oluşan Edirne İl Genel Meclisi 7. toplantısının birinci birleşiminde, Tüm üyelerin imzasının yer aldığı Vali Şahin’in Fahri Meclis Başkanı ilan edilmesine ilişkin yazılı önergeyi oy birliğiyle kabul ettiler.

CHP li Abdülaziz Çıkıkçı Başkanlığında toplanan İl Genel Meclisinde; “İl Valimiz Sayın Dursun Ali Şahin, ilimize geldiğinden bugüne kadar İl Genel Meclisimize olağanüstü ilgi göstermiştir. Bu durum millet iradesine gösterilmesi gereken sevgi ve saygının ender örneklerindendir. Her türlü kibir ve kapristen uzak, mütevazı İl Valimiz Sayın Dursun Ali Şahin'in Fahri Meclis Başkanı ilan edilmesi için gerekenin yapılmasını arz ederim.” Dendi…

Vali bey sevindi, İl Genel Meclis Üyeleri sevindi, Kendilerine Grup Odaları Tahsis Edilen Parti Başkanları sevindi… Ha aaa birde ETV nin sahibi CHP Belediye Meclis Üyesi Hasan Yürek sevindi. Başka sevinenlerde var ya(!) siz şimdi taktınız ETV ye değimli? Anlatayım o zaman;  “Vali bey eski İl Genel Meclis toplantı salonunu ETV ye vereceğim diye CHP Belediye Meclis Üyesi Hasan Yürek’e söz vermiş…”

1 Temmuz Çarşamba günü yapılan açılış törenindeki konuşmasında; “Bu gibi binalar prestij binalarıdır. Bu binaların görkemli olmasına da dikkat etmek lazım. Bu tadilatın Toplamı 980 bin TL. Bizim bütçemizin 30 da40 da biri bu büyük bir meblağ değil…”diyen; Fahri Meclis Başkanımız ve Valimiz Dursun Ali Şahin’e, İl Genel Meclis Üyelerine ve de suya sabuna DOKUN MA MA YI(!) kendilerine görev edinmiş Siyasi Parti İl Başkanları birkaç sorum olacak…

1-2013 yılında İstanbul AYDIN Üniversitesine yaptırılan Depreme Dayanıklılık Testlerinde 7. Dereceden hasarlı bina raporu çıkartılan söz konusu binanın tapu kaydında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından koyulmuş şerh var mı?

2- 2014 yılında kanunen yıkılması gerekirken montalama ve tadilat çalışmalarına başlanan bu binayla ilgili tamirat çalışması neden durdurulup, güçlendirme ve tadilat çalışmasına çevrildi ve bu süreçler proje ve yapım aşamasında ihale kanunun hangi maddelerine göre gelişti?

3-  24.04.2013 tarih ve 28627 sayılı Resmi Gazetedeki Mimarlık Ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2013 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ’e göre 3. Sınıf B gurubu binalar sınıfına giren yaklaşık kullanım alanı 1700 M2  olan bu binanın yıkılıp yeniden, bu günün teknolojisi ve mimarisiyle yapılmasının 990 000 TL(Yazı ile Dokuz yüz doksan bin TL) olduğunu ve yine KANUNEN bu rakamın % 40 ın dan fazla harcayarak tadilat, tamirat, yenileme ve güçlendirme yapılamayacağını bilmiyor musunuz?

4- Bilmiyorsanız şimdi ÖĞRENDİNİZ… Kandırıldığınızı mı hissediyorsunuz? ……………….. Oluyor bunlar maalesef..Neyse şimdi ne yapacaksınız?

Haydi, onu da ben size söyleyeyim; Yüreğiniz yetiyorsa ve sizde biraz görev aşkı kaldıysa;  ilimiz okullarında ve özel idare binalarında yaptırılan Depreme Dayanıklılık Testleri ihalesi dosyasından başlayın çalışmaya… Başlayın da meydan adam görsün…

YORUMLAR

  • 0 Yorum