VALİ BEYEDE, ARKASINDAN AĞIT YAKAN CHP LİLEREDE VARSA, HAKKIMI...
Hamza Yasa

Hamza Yasa

VALİ BEYEDE, ARKASINDAN AĞIT YAKAN CHP LİLEREDE VARSA, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM…

28 Aralık 2015 - 13:00

VALİ BEYEDE, ARKASINDAN AĞIT YAKAN CHP LİLEREDE VARSA, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM…

Yaş haddinden emekliye ayrılıp Edirne’ye veda eden Vali Dursun Ali Şahin’in, Edirne ye gelmeden namı gelmişti… Vali şahin’e Edirneliler hayırlı olsun demeden, Giresunlular gelip vali beyi kutlamışlardı. Giresun’dan gelenlerden mi bulaştı ne;  vali Şahin emeklilik nedeniyle Edirne’den ayrılacak diye üzülenlerden bir koro peydah oldu ki, Giresunluları da geçtiler, utanmasalar vali gidiyor diye ağıt yakacaklar!

İşin garip yanı vali beyin emekliliğine en çok üzülenlerin başında CHP liler geliyor!  Kendisinin AKP valisi olduğunu ifade etmekten kaçınmayan Dursun Ali Şahin’i nasıl oluyor da CHP liler gazetelere boy boy resimler verip anlatmaya doyamadılar anlayana aşk olsun!!!

Bir tek gerçek(!) AKP linin gidişinden yakınmadığı vali Şahin için çok üzülenlerin başında birde Endülüs hayranı akademisyen var(!)  

Tabi malum bürokratları da unutmayalım… Maksat koronun ahengi bozulmasın…

 Vali bey emekliğinde nereye yerleşir bilemem ama diyelim ki Düzce’ye yerleşti… Giresunlular gibi,  Düzce’ye vali beyden önce gidip, Düzcelilerden önce “hayırlı olsun hemşeriniz emekli oldu… Onun gibi emekli vali bulamazsınız, kıymetini bilin” diyecek Edirne STK ları da olursa sakın şaşırmayınız!!!

Neyse; biz gelelim konu başlığımıza… Evet; vali beye de, arkasından ağıt yakan CHP lilede varsa, hakkımı helal etmiyorum… Neden mi?

Anlatayım o zaman…

-Edirne il özel idaresinde yaşana bir usulsüzlük ile ilgili yazdığım belgeli bir yazının içeriğindeki yolsuzluğu hiç merak etmeden, yayınladığım belgeyi Özel İdarede hangi memurdan(!) aldığımı soran valinin emekli olmasına bu kadar çok üzülen CHP lilerin ruh halini anlamaya çalışıyorum…

- Kanunen çürük olduğu için yıkılması gereken Edirne Özel İdare binasını… Devletin Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre, bu günün teknolojisi ve mimarisiyle, 990 000 TL yıkıp yeniden yapabilecekken…  Aynı paraya, kanunları hiçe sayarak(!) tadilat, tamirat, yenileme ve güçlendirme yapılmasına göz yuman (!) vali bey için CHP lilerin nasıl oluyor da; emekli oluyor diye çok üzülüyorlar, merak ediyorum…

-CHP liler nasıl oluyor da; Attığınız her adımda bir tarihi esere rastlayacağınız Edirne’de bulunan, üç, beş çağdaş mimari örneğinden biri olan, valilik binasını, çakma Osmanlı mimarisine dönüştüren vali bey emekli oluyor diye çok üzülüyorlar?

- AKP liler “bu bizim valimiz ne yaparsa yapsın doğrudur diyorlar!” Tamam… MHP lilerde bu işlere pek karışmıyorlar! Oda tamam… Pekiiii; Ekonomik ömrü devam eden Pazar kule gümrük kapısındaki su deposunu, (mesela, seyir kulesi haline getirip turizme açabilecekken); Düzceli bir müteahhide(!) ‘DEMİRİ’ karşılığında yıktıran vali beye; “madem yıkacaktınız, bu işi neden özel idare kendi imkânlarıyla yapmadı?” diye sormadınız ama CHP li olarak vali bey gidiyor diye kahroldunuz!

- “ETV den yılın en başarılı bürokratı ödülünü alan Vali Bey; “Eski İl Genel Meclis Toplantı Salonunu CHPli Belediye Meclis Üyesi Hasan Yürek’in ETV sine vereceğim diye söz vermiş…”diye aylar önce yazdım… Biriniz çıkıp bana ne diyorsun sen demediniz ama “vali bey giderayak bütün sözlerini tutuyor” imajını CHP liler olarak yaklaşık % 60’ının oyunu aldığınız Edirne halkının gözünün içine baka baka yaydınız…

Neyse, sevgili CHP liler acınız büyük, bir de ben böyle şeyler yazarak sizlerin canını sıkmayayım… Eeee kolay değil tabii ki, abinizi, yoldaşınızı, yol arkadaşınızı zorunlu emeklilik nedeniyle pankartlarla, bandolarla uğurladınız… Ben 10 gündür İpsala da olduğum için haber alamadım ama vali Dursun Ali şahin beyin arkasından su dökmeyi ihmal etmemiştir siniz inşallah… 

YORUMLAR

  • 0 Yorum