YEREL SEÇİMLERİN EN GARANTİ ADAYLARI
Hamza Yasa

Hamza Yasa

YEREL SEÇİMLERİN EN GARANTİ ADAYLARI

31 Ekim 2018 - 00:52

YEREL SEÇİMLERİN EN GARANTİ ADAYLARI

Belediye başkan adaylıkları bütün partilerde bir ay içerisinde  aşağı yukarı netleşecek. Siyasi partilerin belediye başkan aday adayları, ilçelerinde aramaları gereken kamuoyu desteğini ne hikmetse  Ankara kulislerinde arıyorlar!

Gerci, bazı aday adayları ve yakın çevreleri “genel merkezlerinden aldıklarını iddia ettikleri sözde destek” ile  ekip olarak el birliği ile  kamuoyunda  kendileri için “ Tek Aday” algısı yaratmaya çalışıyorlarsa da,bizler biliyoruz ki siyasette bir saat bile çok uzun süredir!

Öte yandan,belde belediye başkanları dahil, Edirnenin her noktasında ki mevcut belediye başkanları ‘An İtibarıyla Yeniden Aday Adayı’  hatta yakın cevreleri ve bizzat kendilerinin tavırlarına bakılırsa, aday adayı falan değil, adamakıllı hepsi aday! Hemde yeniden seçim bölgelerine belediye başkanlığını kazanacak tek aday!

Kazın ayağı öyle değil tabii ki!

Vatandaş yoğunluklu olarak değişimden yana beklenti içerisinde...                                                                   Hemde her seçim bölgesinde...Belediye başkanlarından değilse bile,yanındakilerin,yakın cevresindekilerin değişiminden yana!

Siyasette bir aylık süre  çok uzun bir süre (!) Bu sürede yakın cevresindekileri değiştirenlerin... Değiştirebilenlerin...Yada değiştirmeyenlerin akibeti ne olur  onu hep birlikte yaşayıp göreceğiz...

Ben şimdi yarısından çoğu(!) partilerince birdaha aday gösterilmeyecek olan mevcut belediye başkanlarına ne desem boş ...Ama hepsi şunu iyi bilsinler ki; Edirnenin tüm seçim bölgelerinde vatandaşların ilk şikayetleri, mevcut belediye başkanlarından değil(!) İlk şikayetler belediye başkanlarının en yakınınlarındakilerden!

Kendilerine  naçizane tavsiyem: Önce çevrelerine baksınlar.(birşey göremiyorlarsa) Sonra kendilerine baksınlar. Yine birşey göremiyorlarsa...Seçmenlerine sorsunlar diyesim var ama geç kalmış olmalarından korkarım!  

Ya “partim herkesi eleyip beni aday göstersin gerisi kolay”diye bekleyen ‘Armut Piş Ağzıma Düş’ siyasetcileri: Vatandaşların sizlerden de beklentileri var... Var ama sizler şimdi Ankara kulisleriyle         o kadar meşgulsiniz ki, gözünüz halkınızı görmüyor! Tamam hepiniz çok iyi partilisiniz de, halkta karşılığınız var mı,yok mu? Onu bir tek siz ve yakınlarınız biliyorsunuz! Mesela vatandaşlar merak ediyorlar,sizi mevcut belediye başkanından ayıran özellikleriniz neler? Size inanan, sizinle birlikte yol arkadaşlığı yapacak kimler var ve onlar bu süreçte neden yanınızda değil? Sorular sorular...

Birde Edirne'den Keşan'a, Lalapaşadan Havsaya, Uzunköprü'den İpsala'ya, Süloğlu'dan Meriç'e ve Eneze bütün partilerin il genel meclis ve belediye meclisi üyeliklerine aday adayı olan Kerametleri Kendinden Menkul Siyaset Duayenleri (!)var ki benim onlara İki sorum olacak:

1: Karşılaşacağınız sorunların muhatablarının kimler olacağını biliyormusunuz?

2: Hayatınızda hiç direk muhatabın karşısına dikilip yaptığının yanlış olduğunu söylediniz mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum