CUMARTESİ KONGRE, PAZAR LİG MAÇI
mertsoylu

mertsoylu

PENCERE

CUMARTESİ KONGRE, PAZAR LİG MAÇI

01 Eylül 2022 - 11:32

Sevgili okuyucularım…
Edirnespor’dan bilgiler beklediğinizin farkındayım.
 Kırgınlıklarım olduğu için bazı gündemler ile ilgili yazı yazmakta geri kaldığımın farkındayım.
Edirnespor’un yeni transferlerini incelediğim zaman hepsinin bir birinden kaliteli olduğunu görebiliriz. Ancak yeni oyuncuların zamana ihtiyacı var. Çünkü ikinci etap kamp dönemine ve takıma daha adapte olamayanlar oyuncular var. Hepsinin kalitesini ilerde göreceğiz.
Edirnespor, Pazar günü saat 17:00’de 3.Lig’de yeni sezonun ilk maçında Çatalcaspor’u konuk edecek.
Maç öncesinde yani Cumartesi günü Edirnespor’un Olağanüstü kongresi olacak.

Savaş Üner’den sonra Yavuz Arslan, başkan olmuştu. Arslan, maliyet hesaplarından bahsetmişti. Görevi devraldığında çok işlerle mücadele etti.Edirne’nin desteğinin olmadığı bir yerde maliyet yükünü oluşturmak için çok mücadele etti. Zaten daha önce benim köşe yazımda Edirnespor’a sahip çıkılmadığını ve maliyetten bahsetmiştim.
Yavuz Arslan, geçen hafta Edirneli basın mensupları ile buluştu. Ben başkanın basın açıklaması yaptığı gün de, Edirne  dışındaydım. Arslan, basın açıklamasında maliyetlerden ve Cumartesi günü yapılacak kongrede aday olmayacağını söylemişti.
NABİ KIRMIZI PAZAR GÜNÜ KOLTUĞA BAŞKAN OLARAK OTURACAK
Şimdi Edirnespor’un kongre sürecine gelelim..
İş insanı Nabi Kırmızı’nın futbolu ne kadar sevdiğini önceki köşe yazılarımda bahsettim.
Cumartesi günü Balıkpazarı Caddesi’nde bulunan Edirnespor Lokali’nde olağanüstü kongre gerçekleşecek. Burada Nabi Kırmızı, tek liste ile gidilecek kongrede başkan olması kesin gözü ile bakılıyor.

Bundan sonra Nabi Kırmızı ile Edirnespor’un yolu açıktır. Kırmızı’nın en büyük yardımcılarından Edirne’nin en köklü ailelerinden olan gerçek Edirne sevdalısı Cenk Gökan, olacaktır.
Yönetim listesinin Cumartesi göreceğiz.  Yeni başkan olacak Nabi Kırmızı ile bir türlü görüşme fırsatımız gerçekleşmedi. Cumartesi’de yüz yüze görüşmemiz zor olacaktır. Çünkü kongre kalabalık olacağı için başı kalabalık olacaktır.
Çiçeği burnunda başkanımız Nabi Kırmızı’ya önemli bir çağrıda bulunmak istiyorum.
Pazar maçtan önce tüm yönetim ve taraftarlarla birlikte Edirnespor Lokali önünde toplanarak hep birlikte stada giriş yapmak 2.Lig yolunda en önemli  adım olacaktır. 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erol KARADOĞAN
    1 yıl önce
    Sayın Hamza YASA.. Yazdığınız yazılar ve duruşunuzla Trakya insanı ve EDİRNE SPOR Sevdalısı olduğunuzu biliyorum vede sizi yakinen tanıyoruz.. EDİRNE SPOR Sevdalısı olarak görev alan seçilmiş yeni başkanı kutluyorum başarılı olmasını diliyorum.. Spor Zeki Çevik ve Ahlaklı insanların yapabilecegi bir iştir yöneticilik de öyledir.. Transferler konusunda Edirnemizin yetiştirdiği değerli hocalarımız var Edirne'de amatör takımlar var onlara el atmadan destek vermeden Üst liglerde mücadele etmek zordur.Para ve Sponsorluk için iş adamlarının desteği gerekli gerekli desteği alabilmek için aklı başında insanlara ihtiyaç vardır..Eski günlerdeki gibi yönetici beş köfte sporcuya üç köfte yedirirsen Statlarda seyirci bulamaz destek için sponsor bulamazsınız..Yarin kısmet olursa maçtayiz hak eden kazansın..