EDİRNESPOR'A 12 MİLYON VERECEK EDİRNELİ BABAYİĞİT VAR MI?
mertsoylu

mertsoylu

PENCERE

EDİRNESPOR'A 12 MİLYON VERECEK EDİRNELİ BABAYİĞİT VAR MI?

15 Ağustos 2022 - 19:08

Sevgili okuyucularım…
Sizlerle bu aralar sık sık buluşuyoruz. Özellikle Edirnespor, üzerine köşe yazılarımla buluşuyoruz. Yakın zamanda siyaset üzerine yazacağım.
Yazılarım ile ilgili geri dönüşler var.
Asıl meselemize gelelim. Her geçen gün maliyetler büyümeye devam ediyor. Geçen yıl ile bu yıl arasındaki maliyetlerin arasında dağlar kadar fark var.
Şimdi Edirnespor’a 12 milyon civarında para verecek Edirneli arıyoruz. Aslında parayı Euro, Dolar yada  Leva üzerinden de, verebilirsiniz. Edirneli bir çok iş insanı Bulgaristan’a gidiyor. En alta Edirnespor’un maliyetini belirteceğim.
Bulgaristan’dan  Edirne’ye gelen çok oluyor. Edirnespor’un yöneticilerinin leva’yı kabul edebilir. Aslında Kuveyt para birimi olan Dinar’da olabilir. İşe bak yazı nereden nereye geldi.
 Edirnespor’un maliyet hesabını belirtmek istedim. Edirne’de Edirnespor’un başarılı olmaması için düşmanlık yaratıyor. Maçlara gelmeyen Edirnespor’un yönetiminin işlerinden rahatsızlık yaratır. Hayatında bir takımda yöneticilik yapmayanlar hesap kitap işlerine karışıyorlar.
Bir takımın idaresi çok zor. Yeni başkan Yavuz Arslan, maliyet yükü ile mücadele ediyor. Birde Edirnespor’un yönetimine girecek iş insanları üzerinden algı oluşturanlar var.
Hull City’nin başkanı Acun Ilıcalı ve Türkiye Cumhuriyet vatandaşı. Hull City’nin taraftarları Acun’u bağrına bastı. Ona neden laf söylemiyorlar. Ancak kimse kusura bakmasın paranız varsa konuşun. 12 milyon verecek babayiğit Edirne’de olmadığı için boş laf yapmayınız.
Hem Ekim ayına doğru kongrede Edirnespor A.Ş’nin başkanı belli olacak. Sonuçta yönetimin geneli Edirneli yani. Bırakın da, Edirnespor’un 2.Lig’e çıktığını görelim.
Aslında yazmaya devam edecektim ama siz değerli okuyucularımızı yormayım.
Şimdi sıra Edirnespor’un maliyetine
Futbol Bütçesi 6 milyon
11 uçaklı 6 otobüs deplasmanlar 1.5000.000 milyon
Bakın işin önemli tarafı gıda yani oyuncuların yemeği. Bu adamları konaklatıyorsun aç mı? kalsınlar.
 Yemek 1 milyon, Malzemeler 400 bin, Kamp 300 bin, Teknik direktörler 450 bin, kulüp çalışanların 300 bin, prim 1.500.000 milyon, ilaç, su , elektrik 500 bin, alt yapı 200 bin ve birde tabi ki, sigorta ,sgk ve vergi borcu ödemesi 500 bin TL yapıyor. Bu borç olarak geçen seneden kaldı. Bunların hepsi 13 milyonu geçiyor.
Ben bu maliyet hesabı içinden çıkamadım. Çünkü bu maliyetlerle bir takım yönetmek zor. Birde yönetmek için sponsor şart. Bu işi kolay mı? sanıyorsunuz.
4 milyon, 5 milyon yada 6 milyona bu devirde bir takımı ligde tutunmak zor. Onun için kimse boş laf yapmasın. Tribünlerde çekirdiğini alan 2.Lig hedefinde olan takımı desteklesin. Onun haricinde Ekim ayında yapılacak kongrede yönetimde yer alacak Nabi Kırmızı, Edirnelilerden daha çok Edirnesporlu olacaktır. Edirneli olan iş insanı Cenk Gökan’da başka bir Edirnespor, aşığıdır.
Edirnespor’un transfer haberleri kulübün sosyal medya hesabında paylaşım yapılıyor.
Yeniden buluşmak üzere…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum