EDİRNESPOR'A SAHİP ÇIKIN
mertsoylu

mertsoylu

PENCERE

EDİRNESPOR'A SAHİP ÇIKIN

11 Ağustos 2022 - 19:18

Sevgili okuyucularım…
Sizlerle zaman buldukça yazılarımla buluşuyoruz.
Önceki yazımda Edirnespor Başkanı Yavuz Arslan döneminden bahsetmiştim. Arslan’ın gelişi sonrası başka bir hava ortaya çıktı.
Değişen yönetimle beraber ilginin daha fazla olduğunu izledim. İstanbul’da yaşayan iş insanı Nabi Kırmızı ve Edirneli iş insanı Cenk Gökan’ın desteğinin olduğunu yazmıştım.
Nabi Kırmızı’nın bir ayağı Edirne’de. En son kendisini Yavuz Arslan’ın Anneannesi’nin cenazesinde gördüm. Kendisiyle kısa bir sohbet gerçekleştirdik. İnşallah yakında oturup detaylı bir şekilde konuşuruz.
Edirnespor ‘un 2.etap kampı Ankara Kızılcahamam yapılacak. Bir çok tecrübeli oyuncu bu kampa katılacak. Yönetim kampta oyuncuları ve yeni teknik heyeti açıklayacak. Birde teknik heyetin neden açıklanmaması konusu yaşanıyor. Teknik heyetin çalıştıkları kurumdan ücretsiz izne ayrılabilmek için uzun zamandan yana uğraşıyordular. Ankara’da izin alan  yeni teknik heyet tanıtılacak. Zaten idmanlara gelenler teknik heyeti görüyorlar. Bir de, alt yapıdan 8 oyuncu profesyonel yapılacak. Hepsi kampa gitti.
DÜŞMANLIK YAPMAYIN
Sizce bir takım nasıl yürütülür. Bence şehir destek vermiyorsa sponsorların destekleri ile yürür. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da büyük  destek veriyor. Ancak Gürkan’da yoruldu. Tek başına 3.Lig’de mücadele eden takıma nereye kadar destek verecek. Edirne’de turist akını oluyor. Ancak çıkıp bir Otel sponsor olmuyor. Bu sadece bir örnek. Örnekleri sıralamaya başlasak yazı bitmez. Edirneli kazanan büyük esnafın yatırım yaptığı yer sadece cebidir.
Biz asıl meseleye gelelim. Edirnespor’un amatörde yıllarca süründüğünü biliyoruz. 2002’de Süper Amatör Lig’e düştüğü zamanlarda  Yavuz Arslan,  olduğunu benden çok iyi bilen var. Kimsenin almadığı dönemde Arslan’ın mücadelesini yanındakiler ve sarı  - kırmızı formaya sevdalı olup kendini mavi – beyaz sahte Edirne GK peşinde koşanlar bilmediğini düşünüyorum. Amatör'de sürünen Edirnespor’un yöneticisi olan Yavuz Arslan, 3.Lig’de yer alan Edirnespor’un başkanı olarak devam ediyor. Ancak şu sıralar bir düşmanlık var. Dışarıdan neden yönetici geldiğidir. İşte bunu yapmayın. Edirnespor’a sahip çıkmak zorundayız. Edirneli bir iş insanı çıkmıyor. Ya bir esnaftan bayrak astığını bile göremiyorum.
Lütfen düşmanlık yaratarak büyük sponsorları kaçırmayalım. Edirnespor’a destek olacak kim varsa başımızın üstünde yeri vardır. Bir çok takımın sponsoru o şehrin yerlisi değildir. Edirnespor’un küçük düşünecek zamanı yok. Edirnespor, için büyük düşünme zamanı geldi.
Edirnespor’un kampı ile ilgili bilgi alabilirsem yazacağım.
 Diğer yazılarımda görüşmek üzere. ..
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erol KARADOĞAN
    1 yıl önce
    Sevgili dostum spor Zeki Çevik ve Ahlaklı insanların yapabilecegi bir iştir yöneticilik de öyledir.. Ayrımcılık yaparak bir yere varamayız Edirne'de yaşayan Edirne'ye ve EDİRNESPOR,A sahip çıkmak zorundadır sencilik bencillik le yıllardan beri çok şeyler kaybettik yöneticinin beş köfte yediği sporcunun üç köfte yediği yerde sporculuk ve yöneticilik ahlaklı bir şekilde yürütülemez.. bunları yıllar önce yaşadık mücadelesini verenler yanlız bırakılır..Spordan ve yöneticilik den anlamayanlar iş başına gelir bizlerde Edirne'de yaşayanlar olarak herşeyden mahrum kalırız Trakyadaki takımlarımız nerede tüm gelmiş geçmiş yöneticilere selamlar..