EDİRNESPOR'UN YENİ BAŞKANI KİM OLACAK
mertsoylu

mertsoylu

PENCERE

EDİRNESPOR'UN YENİ BAŞKANI KİM OLACAK

09 Mayıs 2022 - 23:46

Sevgili okuyucularım...
Sizlerle uzun zaman sonra köşe yazılarımla beraber oluyoruz. 
Bu yazımda Edirnespor'un kongre sürecini yazacağım. 

Bu sezon 3.Lig'de 2'nci yılını geride bırakan Edirnespor'da kongre kararı alındı...
2014-2015 yıllarında Edirne Gençlik(Ayşekadın GK)'da ve    2015'den 2022 yılına kadar aralıksız Edirnespor'da başkanlık yapan İş insanı ve Belediye Meclis Üyesi Savaş Üner, görevi bırakma kararı aldı.
( Savaş Üner'in Edirne GK Başkanı iken Belediye Başkanı Recep Gürkan'a ziyareti ve 
basın mensuplarına verdiği röportajdan) Edirnespor'un tarihine baktığımızda en uzun süre başkanlık koltuğuna oturan Savaş Üner'in olduğunu söyleyebiliriz.Aslında bazı kesimlere göre koltuğa yapışan bir başkan olarak çokta eleştirildi. Bu ağır eleştirilere rağmen Edirnespor, için çok mücadele verdi. 

Edirne Belediyesi  Başkanı olduğundan Edirnespor'un başkanlığı için Recep Gürkan'ın en güvendiği isimlerden Savaş Üner'di. Bu güveni boşa çıkarmayan Üner, Edirnelilerin hasretini çektiği Profesyonel lige çıkma başarısı Üner'in döneminde ve Belediye başkanı Recep Gürkan'ın büyük destekleriyle geldi. Gürkan, destek vermeseydi, kulübün işi zordu. Özellikle yol,otel,yemek v.s bir çok masraf resmi olanaklar gereği belediye olmasa şahısta olsaydı işler zordu...
Neyse asıl yazımızdan sapmadan devam edelim...

Uzun süre gelen başkanlıktan sonra şimdiyse Edirnespor, yeni başkanını arıyor. Edirnespor'un her kongresinde "Savaş Üner Güven Tazeledi" haberleri yapılırdı.Şimdi kongre gününe kadar "Edirnespor'un yeni başkanı kim olacak?" diye Üner'in aday olmayacağı açıklamasından sonra şehirde sorgulanmaya başlandı. Gerçekten aday kim olacak.Aslında  Edirnespor'u takip eden biri olarak 2-3 isim üzerinde yoğunlaştım.

İlk öncelikle camiada sevilen ve her kesim tarafından desteklenen Yavuz Arslan'ın isminin geçtiğini biliyoruz. Arslan'ın bu görevi yapabileceğini öngrenlerdenim.Çünkü Arslan, uzun dönemden bu yana Edirnespor'un yönetimlerinde bulundu. Başkanlığı yürütebilecek adaylardan biridir. Üner'in yönetimde güvendiği isimlerin başında geliyor


İkinci adayda Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, olarak başkanlık için ismi geçiyor. Aslında İşcan, bir adım önde gözüküyor. Oda süreden bu yana kulübün iç yapısını takip ediyır. Edinespor'un ekonomisini çok iyi biliyor. Kulübün parasını en iyi kullanmasını biliyor. Her zaman Edirnespor'un her maçında tribünde, deplasmanlarda yer alıyor.Başkan olabilecek en büyük nedenlerinden biriyse yeni yasayla beraber kulüplerin Anonim Şirket kurmaları ve başkanlar borçları kendilerine ait olacak olması nedeniyle kulüp Belediye bünyesinde daha rahat devam etmiş olacak.
Diğer isimlerle devam edecek olacaksak Şükrüpaşaspor Başkanı, Meclis Üyesi ve Edirnespor'un yönetiminde bulunan başarılı yönetici Ayhan Dinç'in ismide geçiyor.Dinç'te uzun dönemden bu yana Edirnespor'un yönetiminde bulunuyor. Görev ona düşmesi halinde hayır diyeceğini sanmıyorum...


Şuan bu yazımı okuduktan sonra neler değişir bilemem. Benim bilmediğim belediye desteğini almayacak kendi desteği ile aday olacak kişilerde çıkabilir.
Bu arada Edirnespor kuruluşunun 56. yaşını kutluyor. Şanlı kuruluşun yılı kutlu olsun.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum