YAVUZ ARSLAN DÖNEMİ VE SONRASI
mertsoylu

mertsoylu

PENCERE

YAVUZ ARSLAN DÖNEMİ VE SONRASI

05 Ağustos 2022 - 10:32

Edirnespor’un kongre sürecinde aday olabilecek isimler üzerinde durmuştum.
Gelin kısaca hatırlayalım. İlk yazımda ilk aday olarak Yavuz Arslan’ı yazmıştım. Daha sonra Hakan İşcan ve Ayhan Dinç’in ismini geçirmiştim. İkinci yazıma geldiğimizde Edirne iş insanı ve şuan İstanbul’da işlerini yürüten Cenk Gökhan’ın isminin üzerinde durdum.
Diğer taraftarlara girmek istemiyorum. Edirnespor’u zaman zaman yazacağım. İkinci yazımda Cenk Gökan’ın ismi yalanlandı. Gökan, başkanlığı çok istiyordu. Ancak adaylığı gerçekleşmemişti.
Kongrede Savaş Üner, tekrar başkan seçildi. Kongreden sonra Edirnespor, bir gece yarısı toplantı yaptı. Sabah basın grubuna Savaş Üner ve Yavuz Arslan’ın toplantı yapacağı haberi geldi.
Toplantıda yeni başkanın yönetim içinden Yavuz Arslan’ın başkan olduğu açıklandı. Üner, milletvekiliği için istifa ettiğini ve buraya yoğunlaşacağını söyledi. Edirnespor’un başarısı için yıllarca mücadele eden Savaş Üner’i  TBMM’de görmek isteriz.
Yukarıda bahsetmiştim. Yavuz Arslan’ın başkanlığı gerçekleşti. Edirnespor’un yeni sponsoru Doğa Hastaneleri olacak. Şanlıurfalı iş insanı olan  Nabi Kırmızı’nın Edirnespor’a büyük destek vereceğini öğrendik. Nabi Kırmızı’nın adaylığını yazdığım Cenk Gökan’ın çok yakın dostu oluyor. Gökan’da büyük maddi destek verecek. Ekim ayında Edirnespor, olağanüstü kongre yapmak zorunda. Çünkü bu zorunluluk diyelim. Kırmızı ve Gökan yeni yönetime girecek. 
Köşe yazılarımın gerçeklik payının ne kadar doğru olduğu ortadadır.
Tekrar Nabi Kırmızı’ya dönelim. Şanlıurfaspor’u 1.Lig’e kadar çıkaran değerli bir insan. Ancak Urfa’nın vefasızlığı sonrası futbola desteğini kesmiş. Böyle birine vefasızlık yapılamazdı. Artık Edirnespor’un 1.Lig darısı başına diyelim. Kırmızı’nın Edirnespor’a büyük destek vermesinin en büyük pay Cenk Gökan’dadır. Nabi Kırmızı ile görüşme fırsatım olmadı. Genelde Edirnespor’u en çok takip eden gazetecilerden biriyim.
Kırmızı,  ile görüşmek zor gibi olacak. Edirnespor’un basın departmanlığı yok. Bu departmanlık olsaydı ve Nabi Kırmızı, ile  görüşmek daha kolay olurdu. Takım ile ilgili haberleri yazacak basın danışmanı yok. Çiçeği burnunda başkan Yavuz Arslan’ın başı kalabalık zaten. Çok yoğun transfer görüşmeleri yapıyor. Çözülmesi gereken bir çok sorunla mücadele ediyor. Lig başlamadan basın departmanlığı kurulmasıyla Edirnespor’dan haberler daha çok alırız.
Takımın durumuna gelelim. Transfer yapılan oyuncular var. Takımda kalan oyuncular var. Çalışmalar Edirne’de devam ediyor. Aldığım bilgiye göre Kızılcahmam'a kampa gidilecek.Kızılcahmam'a
 yeni yıldız futbolcuların katılacağını bekliyoruz. Yeni formalar çok güzel.

Diğer yazımda Edirnespor ve Nabi Kırmızı iş birliği yazıma devam edeceğim.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet
    1 yıl önce
    Şanlıurfaspor u 1.lige Nabi Kırmızı çıkarmamıştır.Şampiyon olunan yönetimde yoktu.Yanlış Bilgi vermeyelim