ERKEK DOLABININ OLMAZSA OLMAZLARI
Mine Yasa

Mine Yasa

ERKEK DOLABININ OLMAZSA OLMAZLARI

16 Eylül 2015 - 16:14

ERKEK DOLABININ OLMAZSA OLMAZLARI

Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımda sizlerle bir erkeğin dolabında mutlaka olması gereken parçalardan bahsedeceğim. Sadelik ve klasik seçimlerin nasıl hayat kurtardığını böylelikle bir kez daha kanıtlamış olacağız. Yazımı 2 temel başlığa ayırarak işe koyuluyorum.“GENÇ ERKEK DOLABI ve ORTA YAŞ VE ÜZERİ ERKEK DOLABI”  Hadi başlayalım.

GENÇ ERKEK DOLABI

Bildiğiniz gibi artık erkek modası kadın modası kadar zengin ve çeşitli. Bu sebepten erkeklerde artık eskisi gibi pantolon gömlekle kurtulamıyor. Özellikle genç erkeklere baktığımda çok farklı kombinler, çok çeşitli modeller görüyorum. Bu skalanın içinde şık gençlerde var bu renkliliği yanlış kullananlarda.

Genç erkeklerin dolabında mutlaka bulunması gerektiğini düşündüğüm ilk parça düz koyu renk bir kot. Koyu renklerle her türlü rengi kolaylıkla kombine edebilirsiniz. Moda tabularına göre koyu renkler birbirleriyle kombine edilmez. Ancak böyle bir şey yok. Mesela koyu lacivert bir pantolonun üzerine siyah bir t-shirt çok yakışacaktır. Her zaman dediğim gibi kendi modanızı kendiniz yaratın ve kendiniz karar verin.

İkinci sırada beyaz t-shirt var. Kilolu beyler pek tercih etmiyor ancak çok yanılıyorlar. Evet açık renkler fazlalıkları koyu renklere göre daha çok gösteriyor ama bu açık renk giyilmeyecek anlamına gelmez. Düz beyaz bir t-shirt doğru pantolon, ayakkabı ve aksesuarla beraber kullanılırsa vazgeçilmez olacaktır.

Sıra en sevdiğim ve gençlere çok yakıştırdığım parçada. Oduncu gömleği. Havalarda soğumaya başlamışken içine giyeceğiniz düz renk bir penyeyle günü kesin kurtardınız. Ancak oduncu gömleğinde dikkat edilmesi gereken noktalar var. Oduncu gömlekleri genellikle desenli olur. Ekose, pötikare ve çizgili gibi, o yüzden oduncu gömleğinin altına mutlaka ve mutlaka hiç deseni olmayan dümdüz bir t-shirt ve düz renk bir pantolon giyilmeli. Oduncu gömleğinin yanında, dolaplarınızda siyah ve açık mavi tonlarında klasik birer gömleğinizin de olması önemli. Günlük hayatın dışında özel anlar için kurtarıcınızda onlar.

Son zamanlarda renkleriyle sınır tanımayan spor ayakkabılar gençlerin en çok tercih ettiği modeller olduğunu farkettim. Renkli olmasında bir problem görmüyorum ancak birkaç renk bir arada çok haraketli parçaları her zaman kullanmak mümkün değil. O yüzden rengi ne olursa olsun, tek renk bir spor ayakkabı dolabınızda mutlaka olmalı.

Genç erkek okurlarıma son tavsiyemde aksesuar üzerine olacak. Erkeklerin kolunda saat görmek her zaman beğenilen bir şeydir. Saat her zaman zenginliğin ve karizmanın sembolü olmuştur. O yüzden saatsiz dışarı çıkmayın. Güneş gözlüklerini kullanabileceğimiz son günleri yaşıyoruz. Güneş gözlüğü kıyafetinizi de tamamlayıcı olabilir. Ayrıca kilo problemi yaşayan erkekler için dikkati yüze çekmenin çok pratik bir yoludur güneş gözlüğü. Tüm kusurlarınızı yüzünüze yakışan şık bir güneş gözlüğü ile görünmez hale getirebilirsiniz.  Son olarak ta yine son zamanlarda farkettiğim renkli ve baskılı çoraplardan bahsetmek istiyorum. Tabii ki klasik bir görüntünün altına yakışmıyorlar. Ancak spor görünümlü genç erkeklere çok yakışıyor. Pantolon paçasının altından biraz muzip biraz eğlenceli renkler ve desenler “erkek adam bunu giymez” tabunuzu yenmek için küçük ama harika bir yol.

Aslında yazımı bu şekilde ikiye bölmek istemezdim. Ancak herkesin yaşına göre giyinmesi gerektiğini düşünüyorum.  Önümüzdeki hafta “ORTA YAŞ VE ÜZERİ ERKEK DOLABI” ile ilgili önerilerimle buluşmak üzere,  Mutlu bir hafta geçirmeniz diliyorum. Görüşmek üzere.

%                      %            %

YORUMLAR

  • 0 Yorum