SGK’DAN ÖNEMLİ UYARI!
SGK; BUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

SGK; BUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

SGK’DAN ÖNEMLİ UYARI!

16 Eylül 2015 - 15:59

SGK’DAN ÖNEMLİ UYARI!

SGK UZMANLARI UYARDI; “GENEL SAĞLIK SİGORTASINA (GSS) BORCU OLANLARIN GELİR TESTİ SÜRESİNDE, SON 15 GÜN…”

01.01.2012 tarihinde yürürlüğe girmesine rağmen, birçok vatandaşın halen ödemediği Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarından kurtulmak için zaman azaldı. Sağlık güvenceleri olmayan vatandaşların, hiç gelir testi yaptırmayanların veya gelir seviyeleri SGK tarafından belirlenen kişilerin, 30.Eylül.2015 tarihine kadar yapacakları başvurular neticesinde durumları, kapsama alındıkları tarihten itibaren güncellenecektir.

Kanun gereği vatandaşlar yapacakları yapılandırma neticesinde, borçlarını 02.11.2015 tarihine kadar peşin ödemeleri halinde, borçlarının sadece ana para tutarı tahsil edilecek, borçlarını taksitlendirme seçeneğini kullanarak ödemek isteyen vatandaşlarımızın ise, 6-9-12 ve 18 eşit taksitte ödeme imkânından yararlanabilecekler.

Borç ödemeleri, SGK’ nın anlaşma yaptığı bankalar, PTT Şubeleri ve Kurumun www.sgk.gov.tr internet adresinden de kredi kartı ile de yapılabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan SGK uzmanları, “gençlerin ve sağlık güvencesi olmayan tüm vatandaşlarımızın bu fırsattan yararlanmaları, başvurunun son tarihi olan 30.Eylül.2015 tarihine kadar kayıtlı bulundukları ikamet adreslerinin bulunduğu Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına başvurarak gelir testlerini yaptırmalarını müteakip, SGK İl/Merkez Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.” Dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar